با سلام.
با عرضه رسمی ویندوز 7 برای مدیران IT و توسعه دهندگان از سوی Microsoft ابزارهای لازم برای توسعه و گسترش برنامه ها تحت ویندوز 77 نیز منتشر شده است . مسلما کسانی که برنامه نویس تحت ویندوز هستند (چه برنامه نویسان Native مثل دلفی و چه برنامه نویسان Managed code یا همان  دات نت) باید برنامه های خود را سازگار با این ویندوز عرضه و از قابلیت های این ویندوز در برنامه های خود به خوبی استفاده کنند .
در این مقاله قصد دارم به معرفی ابزار ها و وسایل لازم در جهت هماهنگ سازی برنامه خود تحت ویندوز 7 و Server 2008 R2 بپردازم .

1-Windows SDK for Windows 7

همان طور که میدانید هنوز 
Visual Studio 2010 به طور رسمی منشتر نشده و Windows SDK همراه باVisual Studio 2008 مربوط به ویندوز ویستا میباشد و شامل توابع و API های جدید عرضه شده با ویندوز 7 و 2008 R2 نمی باشد . پس تا عرضه نهایی VS 2010 شما می بایست از Windows 7 SDK استفاده کنید . توجه داشته باشید تمامی ابزار های مربوط به توسعه تحت ویندوز 7 از ویندوز 2008 R2 نیز پشتیبانی میکند .
** Windows SDK شامل مسنتدات , مثال ها , فایل  های هدر , کتابخانه ها و ابزارهایی است که شما برای توسعه برنامه هایتان برای ویندوز 7 نیاز دارید .

آدرس دانلود Windows 7 SDK به صورت فایل ISO :
توجه داشته باشید در لینک فوق سه فایل ایزو موجود است . این سه فایل هر کدام برای ویندوز 7 تحت معماری های x86(32bit) , AMD64(64bit)  وItanium می باشد . توجه داشته باشید که SDKمربوط به معماری اینتانیوم فقط برای ویندوز 2008 R2 موجود است .

2-DirectX SDK 11

برای برنامه نویسی تحت 
DirectX 11 و استفاده از قابلیت های جدید آن باید از DirectX SDK August 2009 و یا جدید تر استفاده نمود .

لینک دانلود DirectX SDK August 2009 :
این SDK از DX 9,10,11 و همچنین قابلیتWindows Touch پشتیبانی می کند .

** توجه داشته باشید نسخه های قبل از Aug 2009 از DirectX 11 Beta پشتیبانی میکردند ولی این نسخه از DX 11 RTM پشتیابنی می کند .
تذکر : تمامی مثال ها و نمونه کدهای این SDK تحت Visual C++‎‎‎‎‎‎‎ 2008 Win32 (Native) هستند .

3-Windows 7 Training Kit for Developers

حال که ابزار های لازم برای توسعه برنامه های هماهنگ با ویندوز 7 را شناختیم باید به کمک
Windows 7 Training Kit آموزش لازم را برای برنامه نویسی قابلیت های جدید ویندوز 77 از جملهTaskbar و Windows Touchh ... را بیاموزیم . این  کیت آموزشی شامل فایل های آموزشی و نمونه کد های بسیار کاربردی و خوانا تحت C++‎‎‎‎‎‎‎ Native وManaged Code (دات نت – سی شارپ) می باشد .  خواندن آموزش های این کیت آموزشی به تمامی برنامه نویسان ویندوز توصیه میشود .

لینک دانلود :